bf_109e: (B-])
[personal profile] bf_109e
Довго мовчав з приводу політичних перипетій, та все ж трохи висловлюся.

В одній суперечці десь на інтернетних просторах написав, що зазвичай критикувати керівників легко тим людям, яким не довелося нічим соціальним управляти. Скажімо, ОСББ — об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків.

Уявіть ситуацію, що ви живете у невеликій п'ятиповерховій хрущівці на три під'їзди, і заради енергозбереження варто замінити вікна у під'їзді.

Якщо ви все ще клієнти ЖЕКу, то можна затіяти збір коштів, але люди почнуть нудіти про те, що це обов'язок ЖЕКу, вони платять, це дорого, і вся хуйня.

Втім, такі арґументи не будуть валідними, якщо у вас ОСББ. Бо у вас є голова, у вас є збори, у вас є прозорість, оце все. І тут починається найцікавіше. Зібрати гроші із жителів під'їзду на заміну вікон буде вельми важко, якщо не неможливо.

Із ростом кількості квартир і, відповідно, людей у цій маленькій соціальній общині — ситуація усугубляється.

Скажімо, у моєму 20-поверховому будинку є сміттєпровід, але ще при його здачі в експлуатацію на зборах мешканців було прийняте рішення сміттєпровід в експлуатацію не вводити. Бо сміттєпровід — це таргани, сморід, проблеми з його очисткою... Краще вже кульочок зі сміттям викинути по дорозі на роботу у смітник.

Логічно? Цілком. Втім, мешканець четвертого поверху, який купив квартиру і вселився півроку потому, так не думав. Він викидав кульки зі сміттям зі свого балкона униз, на припід'їздну клумбу. Вичислили його по чеках у смітті, і прийшли давати піздюлєй. "Ну а чо я, а чо я то", сцикливо говорив він, "а чьо я маю носити сміття до смітника, як в будинку є сміттєпровід, але він заварений? Ви сміттєпровід розваріть, і я сміття туди буду викидати".

Вопшим, після цілющих піздюлєй і він навчився виносити сміття куди слід.

Тому спробуйте поуправляти невеликими колективами, зібраними із рандомних людей, не спаяних колективними обов'язками, як на роботі. Отримаєте багато цікавих вражень.

Ну і ще трохи із життя ОСББ розкажу, раз згадалося.

Наш будинок, збудований на початку нульових, оточений невеликою прибудинковою територією. Трохи асфальту, шмат газонів.

Газони активні мешканці будинку відвоювали у торгашів, які все норовили там всобачити палатку з бананами чи бочку з квасом. Власне, бочка стала апогеєм — вона з'явилася на газоні під покровом ночі, типу "і шо ви нам здєлаєтє". Стояла цілий день, власники ще не підходили — вичікували, мабуть. Наступної ночі невідомі зловмисники спустили колеса, порізали шини і монтажною піною задули усі отвори та щілини, що могли знайти на бочці. Торгаші здалися і більше нас не займали.

Мораль: порядок можна навести, якщо об'єднатися та бути ініціативним. І сміливим.

На газонах тих майже нічого не росло — якась самосівна трава хіба залишилася. Першим висадку рослин затіяв я завдяки випадку — посвятивши вербові гілочки на Вербну неділю, я тицьнув їх у вазу з водою, а баськи ті пустили корінчики. Не бажаючи умертвити свячені гілочки, я позичив у сусідки лопату і вкопав сім маленьких вербичок по периметру газону. Найважче було влітку — треба було підривати свою сраку ввечері з дивану, брати відро і йти поливати верби, набираючи воду в туалеті консьєржа. Але нічого, я справився. Верби прийнялися, і спокійно собі шумлять. Стало набагато затишніше, особливо через 15 років, коли верби виросли.

Мораль: хочеш, щоб щось було — докладай рук, а не чекай, поки хтось зробить.

Потім відбулися збори ОСББ, на яких голова висловив твердження, що газони треба окультурити додатково, а саме:
— встановити невеличку огорожу, щоб сторонні не ходили по газону;
— зняти поточний шар ґрунту десь на сантиметрів 10-15;
— завезти нормальної землі;
— висадити голандської трави;
— висадити різного роду кущі по периметру газону;
— для цього організовується збір коштів.

І почалося зрадойобство. Найбільше зрадойобствували двоє сусідів (небідні, в принципі, люди, але). Відбувалося це приблизно так:
— А нашо там огорожа?
— Щоб транзитні пішоходи не витоптували нам стежки.
— Люди ходять так, як їм зручно, і будуть ходити навіть як буде огорожа, а огорожа — це дорого.
— Ні, це не дорого, і зонування території необхідне.
— Це дуже дорого. І навіщо знімати той ґрунт, що є?
— Бо це не земля насправді, а суміш землі, порохів, піску і всякого будівельного сміття; цим газони засипали, коли закінчували будувати будинок.
— Ну і нічого, у всіх так, трава собі там росте!
— Ми хотіли б висадити голандську низкорослу траву, вона буде красивою, зеленою і щільною, але для неї треба нормального ґрунту.
— Нащо нам якась голандська трава? Треба бути патріотами, чим вас не влаштовує наша українська, тим більш, що вона нормально росте і на тому, що там лежить?
— Бо вона красивіша.
— Але вона дорога, і за нею треба буде доглядати, а з нашою українською нема ніяких проблем! І нащо висаджувати кущі, це дорого, і у нас уже верби ростуть!
— Бо ми тут продумали схему озеленення, вийде дуже естетично і гарно.
— Який в тому смисл, нащо платити гроші за те, що кожен сам може зробити, я от з городу можу саджанців привезти і посадити, там хлопець ходить верби поливати, то що йому вартує полити ще і мої саджанці?..

Мораль хай кожен сам додумає.

А так-то не забувайте підписуватися на мій канал в Телеґрамі, де постю я всяку фігню набагато частіше.
This account has disabled anonymous posting.
If you don't have an account you can create one now.
HTML doesn't work in the subject.
More info about formatting

Profile

bf_109e: (Default)
bf_109e

August 2020

S M T W T F S
      1
23 4 5678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Apr. 23rd, 2025 02:47 pm
Powered by Dreamwidth Studios